Екологія

Діяльність

Фонд “Наше майбутнє”

Напрями діяльності

Екологія

Чи не найгострішою проблемою сучасного світа є погіршення екології. Зростають потреби людства, збільшуються обсяги виробництва, дедалі більшим стає кількість автомобілів. Однак технічний прогрес, на жаль, призводить до забруднення довкілля. Меншає площа зелених насаджень, забруднюється повітря, каламутніють та міліють річки. Світ намагається боротися із самозабрудненням, приймаються міжнародні норми щодо обсягу шкідливих викидів та розподіляються відповідні квоти. Але, поки що світ програє цю війну.

В Україні до згаданих проблем додається власний “вагомий внесок” – Чорнобильська катастрофа. Зона відчуження навколо ЧАЕС стала своєрідним пам’ятником, що нагадує про ціну легковажного ставлення до атомної енергії. Його навряд чи вдасться так само легко зняти з постаменту, як пам’ятник колишнім правителям. Очевидні наслідки аварії українці вже відчули – погіршення здоров’я, падіння імунітету, різке збільшення кількості захворювань щитовидної залози і таке інше. Однак жоден науковець не зможе дати гарантію, що цим все і закінчиться…

Екологічне становище в Україні є одним з об’єктів постійного контролю фонду “Наше майбутнє”. На наше глибоке переконання, безпечне довкілля, від якого безпосередньо залежить стан здоров’я кожної людини, – доброякісна питна вода, утилізація побутових відходів, ліквідація шкідливих відходів промисловості, забезпечення ядерної та радіаційної безпеки має стати пріоритетом держави.

Діяльність фонду на цьому напрямку знаходить активної підтримки з боку свого почесного голови народного депутата України Андрія Деркача. Напрацювання фонду в сфері екологічного захисту стали матеріалом ряду законотворчих ініціатив депутата, спрямованих на поліпшення ситуації в цій сфері та подальшої розбудови громадського контролю за державною екологічною політикою.

Загальновідомо, що ядерна енергетика є техногенно- і екологічно небезпечною галуззю економіки. У той же час – безперебійне надходження “атомної електрики” (що складає близько 50% усієї електрогенерації у країні) життєво важливе для економіки України. Тому Андрій Деркач, не тільки як посадова особа, але і як громадянин, вважає своїм обов’язком зробити все можливе, аби припинити вкрай небезпечну практику систематичного невиконання рішень щодо модернізації й підвищення безпеки ядерних реакторів на українських АЕС.

У серпні 2003 р. Печерський місцевий суд м. Києва, задовольнив скаргу Андрія Деркача на бездіяльність Кабінету Міністрів України у сфері забезпечення ядерної безпеки держави. Вважаючи такий крок крайньою мірою, Андрій Деркач, проте, переконаний: в умовах, коли Уряд та відповідальні за “атомну проблему” установи діють неефективно, а незалежні органи суспільного контролю внаслідок нечистоплотних інтриг “ядерного лобі”, скасовані – Суд, Парламент, місцева влада, демократичні ЗМІ і сама громадськість повинні сказати своє вагоме слово.

У 2010 році Середино-Будщина залучила увагу всієї України до страшної проблеми прострочених пестицидів: загорівся напівпокинутий склад, де зберігалося більше 100 тон небезпечних отрутохімікатів. Тоді за допомоги президента Фонду “Наше майбутнє” народного депутата Андрія Деркача вдалося “вибити” гроші з держбюджету для перезатарювання небезпечної хімії. Спільні зусилля з обласною владою дали плоди: міністерство екології та природних ресурсів виділило 35,5 млн. грн. для утилізації усіх прострочених отрутохімікатів на території Сумщини.

eco

За словами міського голови Глухова Юрія Бурлаки, одна із проблем міста – звалище, яке давно вичерпало свій ресурс і перетворилося на смердюче джерело їдкого диму. Ця багаторічна задача вирішена за допомоги президента Фонду “Наше майбутнє”, почесного громадянина Глухова Андрія Деркача, який посприяв виділенню 4,7 млн. грн. для будівництва нового полігону твердих побутових відходів. Вже п‘ятнадцять років народний депутат Андрій Деркач допомагає населеним пунктам проводити водопроводи, аби люди користувалися чистою водою.

eco2

“Наш дитячий садок одним із перших отримав столи та стільці за програмою “Дитячі меблі”, ініціатором якої став народний депутат Андрій Деркач. Те, що малюки будуть користуватися екологічно чистими дерев’яними меблями – величезне достоїнство. Діти мають право на турботу про здоров’я”, – каже завідуюча дитячим садком “Казка” сел. Знобь-Новгородське С.-Будського району Олена Чеберяко.

eco3

“Андрій Деркач подарував нам шикарну акцію “Шкільний сад”, яка ось вже другий рік проходить в регіоні. Суть ідеї в тому, аби біля кожної школи та дитячого садку був фруктовий сад, щоб діти доглядали дерева та раділи врожаю. Ми дізналися про цю акцію напередодні 140-річчя нашої школи та вирішили посадити сад. Президент Фонду “Наше майбутнє” забезпечив саджанцями, а ми дружно, разом із вчителями та школярами саджали дерева. Сад об’єднав нас!”, – згадує випускниця Некрасовської школи на Глухівщині Наталя Стенько.

Напрями діяльності