Турбота про ветеранів

Діяльність

Фонд “Наше майбутнє”

Напрями діяльності

Змінюються часи та кольори прапорів, але незмінним залишається лицемірство. Позитивні зрушення можна спостерігати тільки в одному: якщо “при старому режимі” про ветеранів Великої Вітчизняної війни згадували лише 9 Травня, то сьогодні додали ще День визволення України. Автоматично у два рази збільшилась кількість урочистих засідань, пихатих промов, медалей та квітів, якими обдаровують визволителів країни.

Але після всіх цих святкових заходів ветерани лишаються сам на сам із своїми труднощами та не вирішеними проблемами. Взагалі мова йдеться про елементарне виживання, коли людям, що не один раз дивилися у вічі смерті, не вистачає коштів на їжу та найнеобхідніші ліки. Ось чому в роботі Фонду “Наше майбутнє” допомога ветеранам має особливе значення. Вони врятували Україну, і наш обов’язок – допомогти їм сьогодні.

 

У нинішніх складних умовах ветерани війни, учасники партизанського руху без організаційної та фінансової підтримки не мають можливостей для самостійного проведення зустрічей, вечорів спогадів. День Перемоги – мабуть, це останнє свято, коли ветерани надягають свої нагороди та разом з бойовими друзями піднімають чарку в пам’ять про загиблих.

І Фонд з часів свого заснування робить і фінансово, і організаційно все можливе, щоб ветерани мали змогу гідно святкувати День Перемоги, це:

  • традиційні ветеранські продуктові пайки, пам’ятні подарунки, грошова допомога;
  • фінансова допомога ветеранським організаціям в придбанні ліків, протезів, слухових апаратів для ветеранів-інвалідів.

Керівник Ямпольської районної організації ветеранів Петро Могила: “Останні 15 років кожного року до свята Перемоги ветерани отримують від народного депутата Андрія Деркача подарунки. Багатьом доставили слухові апарати, дефіцитні ліки, протези, допомогли з лікуванням або ремонтом. Це приємно, але головне те, що робиться це від душі, незалежно від виборів, політичної ситуації та іншої кон’юнктури. Це – позиція вдячного нащадка. Саме тому він кожного року у День Перемоги, День партизанської слави, у дні звільнення міст стоїть на мітингу поряд з ветеранами Кролевця, Глухова, Путивля, Середино-Буди, Ямполя”.

“Алея Героїв Радянського Союзу, пам’ятник “Діти війни”, меморіал героям Черневського бою, пам’ятник загиблим односельцям у селі Сліпород – ми на Глухівщині вдячні за це Андрію Деркачу. Наше покоління зобов’язане зробити все можливе, аби наші діти та онуки знали правду про війну, і народний депутат в цьому не просто підтримує нас, а навпаки – особисто часто виступає ініціатором багатьох акцій, корисних справ”, – каже голова Глухівської міської ради ветеранів Василь Горянин.

За 15 років президент Фонду Андрій Деркач особисто познайомився з багатьма фронтовиками, в багатьох побував вдома з подарунками у дні ювілеїв. Колишня партизанська медсестра Катерина Григорівна Ковбаса, жителька Кролевця, зізнається: “Я не одразу зрозуміла, що велика коробка, залишена в передпокої, – це нова пральна машинка. Андрій Деркач – шаноблива людина. Він дізнався про моє свято і не пожалів часу, аби зайти до мене у гості особисто”.

Сумщина – це край безсмертної партизанської слави, це регіон, де точилися жорстокі бої, де немає жодної сім’ї, яку б не опалило полум’я Великої Вітчизняної війни, і мабуть саме тому на Глухівщині започатковано благородну справу пошуку загиблих у війні. Вже понад 10 років цією справою займається пошуковий загін “Обеліск”. В урочищі Борки, що під Глуховом, відкрито Меморіал жертвам фашизму, де кожний рік на День Перемоги проводиться урочиста церемонія перепоховання останків загиблих бійців Червоної Армії.

Сільський голова с. Дубовичи Світлана Луцишин: “У селі Дубовичи у лютому 2012 року пройшла реконструкція знаменитого параду ковпаківців. Члени клубів військово-історичної реконструкції з багатьох міст країни показали, як у кіно, події лютого 1942 року. Такого в нас ще не було! До нас у село приїхало стільки людей, стільки молоді, і всі були просто в захваті, всі пишалися нашими партизанами, підйом духу був неймовірним”.

Завдяки пошуковому загону “Обеліску” десятки сімей загиблих у Великій Вітчизняній війні знайшли місце поховання своїх рідних та близьких. Ця гуманна справа, якою займається загін “Обеліск”, всіляко підтримується Фондом:

  • фінансування пошукових експедицій загону;
  • придбання туристичного інвентарю (намети, спальники, відеокамера).

“Ще з 1999 року президент Фонду народний депутат Андрій Деркач співпрацює з пошуковим загоном “Обеліск”. Він підтримав створення регіонального братського кладовища під Глуховом, допоміг провести на найвищому рівні перепоховання у Глухові та Путивлі. Якщо чесно, я політикою мало цікавлюся, для пошуковців головне – ставлення людини до війни, до загиблих. Так от, Андрій Деркач – наш за духом, він з тих, для кого війна не пустий звук”, – впевнений керівник “Обеліску”Юрій Коваленко.

Досвід ветеранів та ентузіазм молоді поєднуються в діяльності військово-патріотичного клубу “Мужність”. Молодіжний клуб має великий досвід роботи з дітьми та підлітками.  Це один з небагатьох клубів в Україні, діяльність якого спрямована не тільки на фізичне, але й на патріотичне виховання молоді. Ентузіасти з клубу “Мужність” всіляко підтримують діяльність Фонду і беруть участь у реалізації його соціальних програм.

“На прикладі глухівської “Мужності” у 2010 році на Сумщині створена однойменна обласна організація. Походи по місцях бойової слави, табір відпочинку “Літо Мужності”, тренувальні збори, молодіжні форуми збирають тисячі активістів Путивля, Ямполя, Кролевця, С.-Буди, Конотопа, Шостки та інших районів. “Мужність” стала в області та країні зразком успішної роботи з дітьми у сфері патріотичного виховання та фізичної підготовки, – ділиться нинішній керівник клубу Віктор Ковальчук. – Андрій Деркач допоміг у відновленні міського стадіону “Дружба” у Глухові, підтримав відродження мотогонок у Кролевці, курирував міжнародні змагання з пейнтболу, молодіжні фестивалі. Кожного року він знаходить можливість відправити на оздоровлення дітей, наприклад, лише у 2012 році путівки отримали 32 підлітка”.

Але не тільки Велика Вітчизняна Війна принесла в наші родини біль та горе. Було ще багато військових конфліктів в яких приймали участь наші співвітчизники, правда про які відкривається тільки сьогодні. Була ще жорстока війна в Афганістані.

Фонд “Наше Майбутнє” вже протягом кількох років опікується проблемами та допомагає матеріально Київській міській раді сімей воїнів загиблих в Афганістані.

  • це матеріальна допомога сім’ям загиблих воїнів;
  • фінансова допомога Церкві Воскресіння Христова-Храмі-пам’ятнику жертвам афганської війни.

 

Напрями діяльності