Меню
Андрій Деркач
Народний депутат
України
Назад до переліку публікацій

«Нарешті можемо обстежити дитину!»

  • 30.11.2016
  • газета "Неделя"
2016

На безкоштовний прийом до дитячих ортопедів шикуються черги.

В окрузі стартувала медична програма «Здорова дитина». З ініціативи народного депутата Андрія Деркача лікарі-ортопеди готові оглянути всіх школярів з тим, щоб максимально виявити різного роду патології. Програма ця не державна, вона здійснюється фондом народного депутата «Наше майбутнє». Перші огляди успішно пройшли в школах Глухівського району, лікарі провели прийоми на Середино-Будщині.

– Ми вже оглянули понад 1800 школярів. Дізнавшись про приїзд дитячих ортопедів, до нас приводили і зовсім маленьких діток, адже вузьких фахівців немає в багатьох районних лікарнях. Варто зазначити, що сьогодні проблеми викривлення хребта, плоскостопості є надзвичайно актуальними, тому що діти мало рухаються, у них величезні навантаження в школі. І це, на жаль, проблема світова. Ось тільки у нас в країні ще одна – доїхати до фахівця, – каже лікар вищої категорії Олена Костюкова, яка разом з колегою з Сумської обласної дитячої клінічної лікарні Андрієм Веселова вже третій тиждень обстежує дітей в найвіддаленіших населених пунктах.

В першу чергу позитивно оцінили таку ініціативу батьки.

– У нас в лікарні ортопеда немає взагалі. Ми раді, дуже раді, що про наших дітей подбали, адже мало хто спеціально відвезе в Суми своє дитя без видимих ​​проблем. А коли вже помітять викривлення хребта, може бути пізно. Такі огляди необхідно проводити регулярно, – впевнений Віктор Портик, батько 8-річної Лєри.

А ось в Глухові вийшла «пробуксовка». За словами координатора програми Дани Навродської, чиновники не дозволили обстеження після першого прийому лікарів.

– Це була не перша наша поїздка, ніде не виникало питань. Ми попередньо інформували місцеву владу, зідзвонювалися з директорами шкіл. У кожній школі, де ми вже відпрацювали, і вчителі, і батьки дуже вдячні, – говорить вона.

Ми зателефонували начальнику обласного управління охорони здоров’я Сергію Бутенко і попросили прокоментувати ситуацію. За його словами, обласне управління було в курсі того, що два лікаря-ортопеда з СОДКЛ будуть відряджені проводити огляди дітей в Глухівському, Путивльському, Ямпільському, Середино-Будському, Кролевецькому, Конотопському районах.

– Ми вітаємо будь-які ініціативи, спрямовані на збереження здоров’я наших дітей, – підкреслив Сергій Бутенко.

Але в Глухові поки вдалося оглянути тільки учнів однієї школи. Начальник міського відділу освіти Людмила Васянович настійно попросила організаторів надіслати офіційні листи і тільки після цього влада розгляне можливість роботи лікарів.

До редакції звернулися батьки з проханням дізнатися, чи будуть в місті продовжені огляди дітей по школам.

– Що в цьому поганого? Чому в інших містах і селах такі ж огляди пройшли на ура, а в Глухові почали шукати приводи не пустити лікарів в школи? – Обурюється мама.

Батьки написали листа меру Мішелю Терещенко, в якому попросили не перешкоджати огляду діток. Городяни впевнені, що політика не може бути важливіше здоров’я маленьких глухівчан.

У самій мерії пообіцяли відновити консультації лікарів. Як повідомила заступник міського голови Маріанна Васильєва, яка курирує освіту, гальмування в прийомі було пов’язано з бюрократичними моментами. За її словами, прийом буде відновлений відразу після дотримання ряду формальностей.

– Ми тільки «за», коли висококласні фахівці допоможуть, але були деякі шорсткості в робочих питаннях, – повідомила вона.

А поки ортопеди планують нові прийоми маленьких жителів Сумщини. Найближчий тиждень це буде Путивльський район.