Меню
Андрій Деркач
Народний депутат
України
Назад до переліку публікацій

Не відступають

  • 15.02.2017
  • газета "Неделя"
2017

Путивляни теж зібрали тисячі підписів за Глухівський госпітальний округ.

У Міністерстві охорони здоров’я повернули проект госпітальних округів Сумщини на доопрацювання. Тобто не погодили запропонований варіант об’єднання лікарень з прилеглих районів у 6 округів. Причиною названо невідповідність методиці, а саме недостатню кількість населення в Роменському та Глухівському округах. Там йдеться про мінімум 120 тисяч населення на один округ, тоді як у Глухівському є 84 тис., а в Роменському – 117 тис.

Нагадаємо, запропонований проект передбачав утворення в межах області шести госпітальних округів: Сумський увібрав в себе лікарні з Лебединського, Краснопільського та Білопільського районів. У Конотопському мали обслуговувати мешканців Конотопського, Буринського та Кролевецького районів. За Охтирським закріпили Охтирський, Великописарівський та Тростянецький райони. Ямпільський, Середино-Будський та Шосткинський утворили Шосткинський госпітальний округ. Роменський округ складався з Недригайлівського, Липоводолинського та Роменського. Глухівський утворили з Глухівського та Путивльського районів.

Директор центру місцевого самоврядування Олександр Хоруженко, коментуючи цю новину, сказав, що згідно методики, якщо правильно все обраховувати, в області потрібно тільки чотири округи. За його словами, створення Глухівського госпітального округу лобіював через політичну групу в облраді нардеп Андрій Деркач. “А Ромни – вони планувалися і до того, там і лобізму не було, був здоровий розрахунок по інфраструктурі. Тепер виходить, що його немає“, – говорить він.

Утім, у Глухові і Путивлі не здаються. В черговий раз на ім’я голів Сумської облради і держадміністрації направлено звернення від імені жителів Глухова, Путивля та обох районів, які «занепокоєні попередніми перспективами створення госпітального округу, віддаленого від вказаних територій». Зокрема, наголошується, що під час проведення реформування в галузі охорони здоров’я необхідно розуміти індивідуальні умови територій, можливості населення та переваги дорожнього сполучення. Так, у методиці МОЗ одним із критеріїв є можливість доїхати до центу округу з найвіддаленішої точки за «золотих» 60 хвилин.

У зверненні, яке підписали голова Глухівської районної ради О. Ткаченко та т.в.о. голови райдержадміністрації В.Сокол, наводяться аргументи, чому Глухівський госпітальний округ все-таки має бути створений.

Підписались під повторним зверненням 7223 жителя Глухова, 9898 чоловік з Глухівського району та 3807 путивлян.