Меню
Андрій Деркач
Народний депутат
України
Назад до переліку публікацій

Питання року: чи будуть стипендії?

  • 07.09.2016
  • газета "Неделя"
2016

Свято 1 вересня принесло не тільки багато радості, але і не менше запитань.

І знову вересень. І знову навчання – для когось перший клас, для когось ВПУ або університет. Першими, увечері 31 серпня, святкували початок навчального року в Глухівському агроінституті імені С.А.Ковпака СНАУ. Серед почесних гостей – ректор СНАУ Володимир Ладика, народний депутат України Андрій Деркач, керівництво міста та району, депутати міськради.

29408851082_db872ce5a1_o

На жаль, День знань був затьмарений інформацією про наміри міністерства освіти України скасувати стипендії. Студенти агроінституту з цим категорично не згодні і налаштовані рішуче.

– Це буде студентський бунт, якщо у нас заберуть стипендію. Читав в інтернеті, як один розумник міркував, мовляв, ця стипендія студентам взагалі не потрібна, вони прогулюють в клубах за одну ніч по десять стипендій. Так, згоден, в столиці мажори смітять грошима. А я навіть не пішов у десятий клас, адже в коледжі можна отримувати стипендію ці два роки. Я з села, мати у мене в бібліотеці працює на мінімалці, батько в пожежці, тисячі дві отримує, так що для нашої родини моя стипендія в 630 гривень дуже важлива. І таких, як я, у нас більшість, навіть є пацани, яким з собою грошей не можуть дати взагалі, тільки сумки передають, – каже студент другого курсу Павло.

Народний депутат Андрій Деркач намагався повернути студентам святковий настрій: «Я просто бачу це німе запитання в ваших очах… Сподіваюся, що немає такої людини в парламенті, яка проголосує за те, щоб позбавити дітей стипендії. Думаю, що це наша спільна позиція незалежно від політичних партій та органів місцевого самоврядування». Ще раніше він озвучив свою позицію: якщо міністр фінансів або міністр освіти заїкнеться про економію на стипендії, то тут же буде ініційована їх відставка. Негайно!

29539480215_95537d76b1_o

Директор агроінституту СНАУ Анатолій Литвиненко вважає, що його основне завдання сьогодні – випустити хорошого фахівця, тому кожен предмет сьогодні повинен викладатися максимально сучасно, для цього треба оновлювати комп’ютерну та мультимедійну техніку. На жаль, за його словами, системно з держбюджету це не робиться, хоча 90% студентів навчаються на держзамовленні. «Депутат Андрій Деркач знайшов можливість передати в аудиторію інституту СНАУ інтерактивну дошку, і тепер наші будівельники будуть з нею працювати, а ось для енергетиків нам терміново потрібно програмне забезпечення, яке є в обленерго, ми просили нашого депутата допомогти нам в цьому», – говорить Литвиненко.

Педагогічний університет робить ставку на розвиток студентської творчості. Про це розповів помічник ректора ГНПУ ім. О.Довженка Володимир Любивий.

– У минулому році студентський Інтернет-ЗМІ проект «24/7» виграв гранд. Хлопці і дівчата роблять репортажі про культурне життя міста, беруть інтерв’ю у відомих в глухівських колах людей і анонсують різноманітні заходи. Студенти настільки загорілися ідеєю створення місцевого телеканалу, що стали вивчати основи журналістики та операторської майстерності, шукати різні курси. А ось з технікою вийшла заминка, все дуже дорого коштує. Але допомога знайшлася в особі народного депутата Андрія Деркача, який спільно з телеканалом «Ера» взяв під опіку нашу креативну творчу молодь. Завдяки отриманій техніці наші репортери тепер зможуть знімати якісніші і оригінальніші репортажі, – впевненений він.

Що ж стосується шкільної освіти, то тут теж є свої проблеми. Наприклад, учитель літератури НВК №4 Марина Суглобова вважає, що дітям вкрай необхідна в навчанні інтерактивна дошка. «Такі технології роблять роботу на уроці більш різноманітною, оновлюють методику навчання, дозволяють користуватися різними посібниками прямо з Інтернету» – підкреслила вона і висловила подяку депутату Деркачу за подаровану школі інтерактивну дошку. «Тепер і наші діти зможуть конкурувати на рівних зі столичними школярами», – переконана Марина.

Нагадаємо, в нинішньому навчальному році школам рекомендовані абсолютно нові підходи до процесу навчання, особливо в молодших класах, щоб якомога повніше розкрити кожну дитину. Так, заборонено порівнювати результати навчання дітей, не потрібно знати на пам’ять таблицю множення, не можна червоною пастою виправляти помилки. Але, крім зміни програм і ідей, в школах, училищах та вузах чекають ще й грошей від держави і місцевих бюджетів.