Меню
Андрій Деркач
Народний депутат
України
Назад до переліку публікацій

«Різдвяний вертеп» в опері

  • 11.01.2017
  • газета "Неделя"
2017

334 дитини побували у Києві на благодійному святі.

7 січня, у день свята Різдва Христового, у Національній опері України імені Т.Г. Шевченка відбулося чотирнадцяте традиційне дитяче свято «Різдвяний вертеп-2017». І чотирнадцятий раз на ньому присутні діти з різних міст і сіл Глухівщини, Путивльщини, Кролевеччини, Ямпільщини, Середино-Будщини, Конотопщини і Шосткинщини.

1

Святковий захід, який прийнято називати митрополичою ялинкою, традиційно організовується для сиріт, дітей із малозабезпечених сімей, дітей-інвалідів, а також для тих, хто не шкодує свого часу і сил для допомоги іншим.

Урочисте відкриття благословив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Його Блаженство привітав усіх з Різдвом Христовим, подякував волонтерам-організаторам.

Митрополичу ялинку відвідали юні гості з декількох областей.

З Глухова така можливість в цьому році випала вихованцям Духовно-просвітницького центру при Трьох-Анастасіївському соборі, в першу чергу дітям, які знаходяться під опікою, з малозабезпечених сімей, з обмеженими можливостями, а також активним учасникам благодійних акцій, що проводить центр.

– Поїздка справила на дітей незабутнє враження. Свято почалося прямо в фойє опери. Діти були в захваті від шоу з мильними бульбашками, залюбки змагалися у вирізанні витинанок, з цікавістю розглядали унікальну виставку фарфору. Колядки, які звучали зі сцени, створювали святкову атмосферу. Дітей чекав фокусник – переможець «Україна має талант», а також жонглери й акробати. А театралізована вистава за мотивами твору Андерсена змусила задуматися над одвічними цінностями, – розповідає викладач центру Лідія Кирпичко.

– Центр працює два роки. Заняття відвідують більше 120 діток різного віку, яким ми намагаємось показати красу Божого світу, навчити співпереживати, бути небайдужими. А тут подарунок отримали самі діти! Народний депутат Андрій Деркач потурбувався, щоб наші вихованці побували у столиці, почули живе слово Предстоятеля, відчули радість Різдва, – говорить настоятель собору протоієрей Георгій Литвинюк.

Усього до Києва поїхали 334 дитини з округу народного депутата. Багато хто був уперше в столиці, бачив виставу з різними спецефектами на справжній великій сцені. Усі діти були задоволені.