Меню
Андрій Деркач
Народний депутат
України
Назад до переліку публікацій

Сади на честь перемоги

  • 26.04.2017
  • газета "Неделя"
2017

Напередодні травневих свят у багатьох містах і селах масово садили троянди, яблуні, дуби і калину.

У свій сьомий день народження Оля Чугрієв садила першу в житті яблуню. Першокласниця Есманской школи в цей день була трохи збентежена увагою до її персони, але перед камерами трималася впевнено. Спочатку цукерками іменинницю привітав прямо перед усім селищем голова Віктор Давиденко, а потім дівчинка садила деревце разом з народним депутатом Андрієм Деркачем. «Скоро виростуть і Олечка, і сад. Буде своїм дітям розповідати, як в її день народження садили ці яблуні, ось пам’ять їй – на все життя», – говорили навколо. Втім, крім іменинниці, в Есмані прийшли садити фруктовий сад всі до єдиного вихованці місцевого дитсадка, школярі, їх батьки, бабусі і дідусі.

1

Це було справжнє свято. У дні, коли все навколо вітаються словами «Христос Воскрес!», з’являється світле почуття відродження, початку нового життя. І закладка саду – найкраща весняна ідея. Як сказав настоятель місцевого храму на честь святителя Миколая протоієрей Василь Артюшенко, Бог почув його молитви! «Вісім років тому я почав тут своє служіння, і насамперед прибрали біля храму старі тополі, посадили яблуні. Я молився, щоб у селі сідало більше садів, щоб було благоліпність, щоб люди бачили плоди своєї праці. Сьогодні я щасливий».

Відразу 70 яблунь висадили дружно перед дитячим садком. Напередодні Дня Перемоги присвятили цю акцію і живим ветеранам, і загиблим солдатам Другої світової, і всьому поколінню, яке винесло жахи війни. Також в цей день в Есмані підвели підсумки на кращу вулицю за підсумками благоустрою.

– Треба, щоб красиво було не тільки у кожного в будинку. Цього року особливо постаралися жителі вулиці імені Івана Забєліна, які все вигребли, вимели, побілили. Приємно, що організував людей депутат селищної ради Єгор Федотенко. А депутат Верховної Ради Андрій Деркач, дізнавшись про таке прагнення наших односельчан, привіз в подарунок красиву лавку, яка буде встановлена ​​на їх вулиці, – сказав селищний голова В. Давиденко.

Не тільки Есмань відзначилася посадкою саду: на минулому тижні акції, присвячені 9 Травня, з ініціативи народного депутата пройшли відразу в десяти населених пунктах округу. Так, до 72-ї річниці Дня Перемоги в селищі Зноб-Новгородське в старому парку біля пам’ятника партизанам випускники місцевої школи посадили молоденькі каштани і горобину. В Середині-Буді в парку Мірщіна, де височить меморіал на честь загиблих земляків, заклали дубову алею. У селі Собич на Шосткінщіні біля дитячого садка посадили калину. А в селі Грузьке Кролевецького району біля НВК теж з’явилися молоденькі деревця. У Слоуті на Глухівщині дружно садили в центрі села троянди.

Ціла алея троянд з’явилася на площі Свободи в Глухові. Тут десятки кущів садили разом з Андрієм Деркачем і депутатами міськради фракції «Воля народу» студенти «Молодіжної міськради». Звучали ідеї, що було б здорово прямо в центрі міста зробити своєрідну молодіжну європейську галявину, де можна проводити і літні кінотеатри, і цікаві уїк-енди, і еко-вечори. А ось до посадки троянд біля Трьох-Анастасіївського собору доклали руки місцеві священики на чолі з керуючим єпархією владикою Романом.

«Перед низкою травневих свят, ми разом з жителями Глухівського, Кролевецького, Путивльського, Середино-Будського та Ямпільського районів вирішили провести нетривіальну акцію: висадити якнайбільше дерев в містах та селах. Десь взяв участь сам, десь впоралися і без мене.

Останнім часом, спілкуючись з людьми, зрозумів, що ми за останні роки втратили зв’язок з минулим і повністю позбулися віри в майбутнє. Тому придумали таку акцію. Висаджуючи дерева, по-перше, згадуємо про працю (першотравневі свята), а по-друге, намагаємося закласти щось світле для майбутніх поколінь – як мені здається, це найкращий спосіб вшанувати подвиг ветеранів до свята Дня Перемоги», – написав у Фейсбуці Андрій Деркач.

Але візит народного депутата не обмежився красивою яблунево-рожевою акцією: в кожному селі і місті представники громад намагалися використати зустріч і вирішити свої наболілі проблеми. Наприклад, жителі села Собич, подякувавши гостю за інтерактивну дошку для школи, говорили про ремонт дороги до села, по якій вже відмовляються їздити автобуси. Вони передали лист з десятками підписів в надії, що саме народний депутат допоможе вибити фінансування, тому що місцеві бюджети таких грошей не мають. У тій же Есмані, радіючи буквально звалившомуся півмільйону грошей з фонду регіонального розвитку за два тижні до кінця року на капремонт дитсадка, просять допомогти закінчити ремонт школи, та й амбулаторія потребує вкладень. У Грузькому, символічно відкривши нову водопровідну гілку, гроші на будивнництво якої теж були отримані з держбюджету завдяки підтримці депутата, люди знову і знову зверталися з новими проблемами: капремонту вимагають дороги, в школі необхідний внутрішній туалет. Керівники Березовської громади обговорювали можливість залучення додаткового фінансування на облаштування стадіону в Слоуті і на заміну кухонного обладнання в школі.

 

Оксана Коваленко, НЕДЕЛЯ