Меню
Андрій Деркач
Народний депутат
України
Назад до переліку публікацій

Шок від гуртожитків

  • 30.11.2016
  • газета "Неделя"
2016

Народний депутат вважає стан гуртожитків ГНПУ непридатним для проживання молоді.

Про це йде мова у депутатському зверненні на ім’я ректора ГНПУ Олександра Курка. Зокрема, народний депутат Андрій Деркач пише, що 17 листопада він завітав до гуртожитків Глухівського національного педагогічного університету ім. О. Довженка, щоб привітати студентів з їх святом. Умови проживання студентів викликали обурення.

гуртожиток

«Не дивлячись на те, що на різноманітні потреби університету з бюджету та з комерційної складової діяльності вищого навчального закладу, в тому числі за Вашими словами, виділялись грошові кошти задля покращення житлових та побутових умов студентів, стан гуртожитків залишається жахливим та не придатним для гідного проживання в ньому молоді», – стверджує нардеп.

Його дуже здивували «душові кімнати», які не закриваються, в них відсутні навіть перегородки, гаряча вода від кількох побутових бойлерів закінчується вже на 5-6 студенті. На так званих кухнях крани не закручуються, в результаті чого з них постійно тече вода. В спортзалі, який знаходиться в підвальному приміщенні гуртожитку, кількість грибка на стінах та стелі перевищує кількість спортивного спорядження, а штукатурка від найменшого дотику до неї відпадає цілими шматками. Це все негативно впливає як на якість проживання студентів, так і на їх здоров’я.

Також народний депутат не побачив у гуртожитках жодного із подарованих ним раніше телевізорів.

«На власні очі я переконався, що всі роботи, які проводились по реконструкції душових кімнат, туалетів, кухонь, спортзалу, коридорів та кімнат, здійснювались поверхневим (косметичним) методом, без належного контролю з боку керівництва університету, що в свою чергу може свідчити про відсутність дійсного керівника – господаря університету або участь керівництва в тіньових корупційних схемах під час проведення ремонту гуртожитків з метою власного збагачення.

Пропоную Вам організувати робочу групу з метою проведення якісної перевірки фактичного стану гуртожитків, за наслідками якої розробити проект з реконструкції санузлів та душових кімнат з їх передбаченням на кожному поверсі гуртожитку та проект робіт по заміні вікон на енергозберігаючі», – пише у зверненні депутат.

За його словами, ці проекти зможуть узяти участь у програмах Державного фонду регіонального розвитку або бути включеними в проекти соціального економічного розвитку за спільним рішенням Кабінету міністрів України та бюджетного комітету Верховної Ради України.