Меню
Андрій Деркач
Народний депутат
України
Назад до переліку публікацій

Зберегти груди здоровими

  • 19.10.2016
  • газета "Неделя"
2016

Ямпільський жінок оглянув академік.

Головний науковий співробітник Інституту клінічної радіології, академік АНВО України, доктор медичних наук, професор Сергій Бугайцов 15-16 жовтня провів багатогодинні безкоштовні прийоми в Ямполі та Дружбі. Дізнавшись про приїзд ведучого маммолога-онколога країни, до нього на консультацію записалися десятки дівчат і жінок.

В Ямполі професор С.Г. Бугайцов, крім профілактичного прийому, провів круглий стіл з проблем жіночої онкології. На прес-конференції також були присутні народний депутат Андрій Деркач, головний лікар Ямпільської ЦРЛ Вадим Бойчун, голова райдержадміністрації Ірина Панченко та голова райради Ольга Губар.

Ведучий онколог країни підкреслив, що в Україні склалася тривожна ситуація. За останнє десятиліття рівень захворюваності на рак молочної залози виріс з 52 до 70 випадків на 100 тисяч населення. «Очікуємо ще більшого зростання захворюваності, тому що серед молодих жінок набагато більше стало тих, що палять», – зазначив лікар, кажучи про різні фактори, які можуть впливати на захворюваність.

Страшно, але смертність сягає 50%, тому що дуже багато випадків виявляється на пізніх стадіях. І якщо в Америці, Канаді, Західній Європі держава витрачає величезні гроші на раннє виявлення раку грудей, то у нас все дуже сумно.

Статистику підтвердив і головлікар Ямпільської ЦРЛ, сказавши, що до всіх проблем додається і відсутність фахівця: функції мамолога покладені на гінекологів і хірургів.

Приїзд академіка С. Бугайцова відбувся в рамках програми «Здоров’я жителів Сумщини», яку ініціював народний депутат України Андрій Деркач. Вона передбачає публічні лекції відомих українських лікарів і індивідуальні прийоми провідних фахівців України в різних областях медицини. До громадської приймальні народного депутата постійно надходять звернення мешканців округу, які стосуються, зокрема, надання допомоги в лікуванні або прийомі у вузькопрофільних фахівців.

За словами організаторів, професор С. Бугайцов відвідає найближчим часом Глухів, Путивль, Кролевець та інші райони округу. Про дату консультації буде повідомлено.

До речі, 20 жовтня в усьому світі відзначають Всесвітній день боротьби з раком молочної залози. Не у кожного виду раку є свій день. І це неспроста – саме рак грудей частіше за всіх інших форм хвороби забирає життя жінок у всьому світі.